aktualizováno: 16.06.2018 15:19:07 

Gillian ze Záluží

Gillian ze Záluží

 

"Máša"

14. 7. 2001 - 7. 7. 2014

černobílá chovná fena 

Výstavy:CAC ČR

Lovecké zkoušky:ZV II. cena, BZ a BZH I. cena

Zkoušky agility:MA 1, MA 2, MA 3, Plzeňský agiliťák 2009

Zkoušky poslušnosti: ZZO - výborně, vytrvalostní zkoušky výborně

Zdraví: DKK 0/0 ( HD A)

Z výstavního posudku:

Dospělá černobílá fena správné velikosti, dobře modelovaná hlava, skus nůžkový, odpovídající krční linie, středně silná kostra, hrudník úměrný,odpovídající temperamentní pohyb, standardní osrstění.

 

 

O Máše

Mášenku jsem si pořizovala coby budoucí vytouženou zakladatelku naší chovatelské stanice a samozřejmě jako dalšího právoplatného člena naší kokří smečky. Avšak ne vždy nám všechno vyjde tak jak by jsme si představovaly, a tak přes veškeré naše snahy Máša dodnes neodchovala a už ani nikdy neodchová žádný vrh. To vše nám ale vynahrazuje její úžasnou povahou, kterou mě dokáže vždy potěšit.

Máša je pravým opakem své „svobodumyslné“ sestry Elinky. Vždy se člověku snaží vyhovět, s velikou radostí plní každý můj povel. Je nadšená z každé disciplíny, kterou pro ní vymyslím – ať už to jsou agility nebo lovecký výcvik.

Snad jediná činnost, kterou přímo nenávidí jsou výstavy. V kruhu si jindy vždy veselá a dobře naladěná Mášenka postaví hlavu, ztuhne, zaujme ten nejhorší postoj co jde, začne se klepat a zřejmě se nemůže dočkat doby kdy se dostane ven. Sotva překročíme pásku ohraničující kruh, pookřeje, začne si hrát a je šťastná, jak to zase jednou krásně zvládla J . Takže po absolvování několika výstav nutných k zařazení do chovu jsem jí slíbila, že se do výstavního kruhu už nikdy nevrátí a budeme se dál věnovat jen práci, kterou bezmezně miluje.

 

 

 

TOPlist