aktualizováno: 16.06.2018 15:19:07 

 

Štěňata

Pro naše štěňátka hledáme v první řadě milující domov. Výstavy, chov či myslivost nejsou podmínkou umístění štěňátka od nás. Našim odchovům se snažíme poskytnout veškerý chovatelský servis a pomůžeme či poradíme se vším co bude v našich silách. Jsme moc rádi, když s majiteli našich štěňátek udržujeme stálý kontakt. Štěňátka neprodáváme množitelům a lidem, kteří si myslí že ideálem pro vlastnictví kokršpaněla je kotec a velká zahrada bez kontaktu s člověkem!!!

Počátkem července očekáváme narození štěňátek z následujícího spojení:

Více o rodičích na jejich stránce..........

 

 

Více informací na emailu chlumeckezatisi@seznam.cz nebo tel. 737 122 369

 

 Informace pro nové majitele štěňat

- štěňata mají vždy průkaz původu

- jsou  čipovaná, min. 1 x očkovaná a 3 x odčervená

- minimální věk pro odběr je v 8. týdnu

- kupní smlouva je samozřejmostí

- štěňátka s námi žijí v rodinném prostředí, jsou zvyklá na děti i ostatní psy

- každý nový majitel při odběru štěněte dostane pet pas, průkaz původu (je-li již vystavený plemennou knihou), kupní smlouvu, balíček s krmením na které bylo štěně u nás zvyklé, povídaní o štěňátku ( jakýsi návod, který pomůže štěněti i novému majiteli, aby si na sebe co nejdříve zvykli)

- dále nabízím možnost výstavní i běžné úpravy po celý život psa

- pomoc s přípravou na zkoušky a výstavy

Péče o naše psy a o štěňátka

Naši psi s námi žijí v rodinném prostředí, účastní se veškerého dění.  Každý den s nimi chodíme na dlouhé procházky do přírody, dopřáváme jim spoustu volného pohybu, plavání i  "ostatního blbnutí" které kokři tak milují.  Všichni naši psi mají složené lovecké zkoušky a jsou plně využívány v myslivecké praxi. Pravidelně se zůčastňujeme vrcholových zkoušek a výstav u nás i v zahraničí.  Psi jsou krmeni převážně doma připravovanou přírodní  stravou ( syrové maso, ovoce, zelenina, mléčné výrobky),  která se nám velmi osvědčila a v případě nutnosti vysoce kvalitním granulovaným krmivem.  Samozřejmostí je pravidelní očkování, odčervování a ošetření proti zevním parazitům. Pesani jsou pod stálým veterinárním dozorem.

Pro chovné fenky promyšleně vybíráme partnery, aby potomstvo mělo co nejlepší předpoklady co se týká zdraví, exteriéru i pracovních vloh. Dáváme přednost kvalitě před kvantitou a nesmyslně častými vrhy. Naše fenky mají maximálně dva vrhy za život. Porod probíhá pod naší kontrolou, v případě nutnosti se jede samozřejmě na kontrolu k veterináři. Po narození žijí štěňátka s fenkou v ložnici hned vedle postele, aby jsme je měli pod dozorem. Po uplynutí prvního nejkritičtějšího týdne se štěnda stěhují i s fenami do jejich "vlastní" místnosti, kterou mají později k dispozici celou až do jejich odchodu do navých domovů. Podle počasí jim umožňujeme pobyt venku i v celém domě,kontakt s námi i cizími lidmi a ostatními našimi psy, tak aby při odchodu byla plně socializovaná.

Podle početnosti vrhu přikrmujeme štěňátka zhruba od třetího či čtvrtého týdne. Ačkoliv u nás preferujeme dama připravovanou stravu, štěňátka samozřejmě přivykáme i na granule tak, aby si mohl budoucí majitel sám vybrat který způsob krmení mu bude vyhovovat.  Štěňátka jsou od 2 týdne pravidelně každých 14 dní odčervována, v šesti týdnech očkována a tetována či čipována.

A co od budoucích majitelů očekáváme?

Především to, že s odchodem štěňátka neskončí náš kontakt, budeme chtít vědět o vašem soužití, o radostech i starostech a jsme kdykoliv ochotni poradit nebo pomoct, prostě věříme, že noví majitelé rozšíří rodinu našich " psích přátel ".

Netrvám na tom, aby se štěně účastnilo výstav či zkoušek, věřím, že kokr může být stejně tak dobře skvělým rodinným společníkem. Na čem ale trvám, že nový majitel se bude vědom toho,co vlastnictví kokršpaněla a vlastně jakéhokoliv psa obnáší. Že kokr není pes gaučák, ale temperamentní lovecký pes, který nutně ke svému životu potřebuje vyžití a zaměstnání a alespoň základní výchovu a poslušnost, tak aby byl spokojený páníček i pes.

Budeme rádi, když se naše štěndo v dospělosti podrobí zdravotním vyšetřením (ať už DKK, oči nebo ledviny..). Tím se ujistíme, jestli náš chov vede správným směrem.

Zkrátka vybíráte si nového člena rodiny na mnoho let, a my zase hledáme pro naše štěňátka milující rodinu, proto se snažíme nic nepodcenit, aby byla spokojenost an obou stranách.

 

   

TOPlist