aktualizováno: 16.06.2018 15:19:07 

Novinky

Novinky

30. 1. 2017 - štěňátka se nám pomalu rozutekla do světa. Věřím, že jsem vybrala skvělé majitele, s většinou se i nadále uvidím a zatím jsou slyšet samé pozitivní ohlasy. Tak mám radost.

Na svoji novou rodinu tady čeká poslední pejsek Lenny. Lenny je skvělé povahy, temperamentní, nebojácný a obrovský mazlík. Také má krásný exteriér a určitě by mu to slušelo i na nějaké výstavě - to ovšem není podmínkou. Podmínkou je milující a  stabilní rodina a umístění v jejím středu - do garáží, kotců a bud štěňátka opravdu neprodáváme. 

Lenny z Chlumeckého zátiší - 11 týdnů

 

8. 1. 2017 - do fotogalerie štěňátek přibyli nové portrétky každého štěňátka. Myslím že se docela povedly.....

3. 1. 2017 - dneska měla štěňátka velký den. Ráno jsme je naložily do auta a vyrazily do Plzně na veterinu. Cestu štěnda zvládla výborně, vůbec neplakala. Na veterině pan doktor všechny prohlédl, zkontroloval jestli nemají kýlu, poslechl srdíčka a u kluků zkontroloval varlátka. Nakonec dostaly dva píchance - jeden s očkováním a druhý s čipem. Také dostaly europas do výbavy:-). Máme velkou radost, vše je v pořádku, štěňátka jsou zdravá. 

28. 12. 2016 - štěňátka mají již 6 týdnů. Máme z nich velkou radost, jsou moc šikovní, mají přátelské nebojácné temperamentní povahy a vypadají velice slibně. Ve fotogalerii je několik nových fotek s dárečky které dostaly od Ježíška a také mají nafocené první výstavní postoje. 

26. 12. 2016 - přidáno další video, aneb hrátky našich draků......

24. 12. 016 - přidáno nové video jak štěňátkům chutná:-)

21. 12. 2016 - na album na rajčeti jsem přidala video hrátek štěňátek s jejich chůvou, strejdou Kendym:-)

16. 12. 2016 - dlouho už jsme nereferovaly jak se daří štěňátkům. Myslím, že se jim daří výborně, krásně prospívají, od tří týdnů jsme začaly dokrmovat, nejdříve škrábané hovězí maso se štěněčím mlékem, nyní už dáváme i granulky namočené ve štěněčím mléku, maso se zeleninou, vajíčkem, přibináček....štěnda jí moc pěkně a je to na nich vidět. Aktuální váhy jsou mezi 1600 až 1900 gramů. Také už krásně řádí, mají k dispozici velkou ohrádku a vypadají velice spokojeně. Škoda, že je venku pořád zima a mokro a nemůžou běhat po zahradě. Ještě máme volného oranžového pejska i oranž. slečnu. Pomalu začínají přijíždět budoucí pánečkové, aby si vybraly toho "jejich", který s nimi v lednu odjede. Už teď je mi z loučení smutno, ale určitě jsme vybraly a ještě vbereme ty správné majitele. O víkendu opět zkusíme něco nafotit, tak se těšte. Štěňátka už také mají svá jména - jsou to - pejskové Lenny a Larry a fenky Lara, Lakky, Lazy, Lexie, Leia, Lannie a Lyra. Kdo bude kdo ale ještě nevíme. Čekáme podle výběru nových majitelů, takže jasno bude až po šestém týdnu kdy půjdeme čipovat:-)

30. 11. 2016 - štěňátka mají za sebou 16 dnů svého života. Už to začínají být pořádní pejsci, prokoukly a začínají si hrát. Také už se pokoušely přelézt svoji bedýnku, takže se blíží doba, kdy je budeme muset přendat do prostornější a vyšší ohrádky. Poprvé jsme je odčervily a ostříhaly jim drápky. musím říct, že to zvládly statečně:-))). Na rajčeti jsou opět nové fotky. Tentokrát jen tak pro radost z bedny, o víkendu se už konečně pokusíme nafotit ty slíbené jednotlivé portrétky....

29. 11. 2016 - máme nové fotky od našich odchovanečků z vrhu K. Moc děkujeme majitelům....

Kaya z Chlumeckého zátiší 4 měsíce

Karr z Chlumeckého zátiší 4 měsíce

26. 11. 2016 - Rosteme jako z vody a jsme čím dál krásnější.......

24. 11. 2016 - rosteme...

Naše štěňátka mají za sebou prvních deset dnů svého života. Udělala za tu dobu mnoho pokroků. Osm dnů po narození zdvojnásobila svoji porodní hmotnost, což je vzhledem k jejich počtu skvělé. Teď se pomalu začínají stavět na nožičky a první dvě štěňátka začala dnes otevírat oči. Udělala jsem jim první dvě videa, jsou opět v jejich albu na rajčeti.  Další fotky, tentokrát už jednotlivých štěňátek uděláme až všichni pořádně prokouknou a budeme moci fotit s bleskem. 

14. 11. 2016 - štěňátka

Máme velikou radost. Cherry nám přichystala velké překvapení a to velmi početný vrh - 9 štěňátek. A to úplně poprvé se u nás narodily oranžový bělouši. A to hned v počtu 7 kousků. Jinak máme 2 pejsky - oranžové a 7 feneček - 2 modré a 5 oranž. běloušů. Cherry zvládla porod výborně, byla moc statečná a štěňátka se mají čile k světu....Více na stránce štěňátek

6. 11. 2016 - naháňky.....

Tak jako každý podzim se i letos účastníme téměř každý víkend honů a naháňek. Holky si to moc užívají....

29. 10. 2016 - Kendyho první výstava.....

Kendík byl na své první výstavě ve třídě mladých. A to na Mezinárodní výstavě psů v Praze. Byl moc šikovný, po chvilce si v rušné hale zvykl a choval se jak profík. Jeho výsledek nás moc potěšil:

Macambo Sachmo (Kendy) - výborný 1, CAJC

 

11. 10. 2016 - stříhání..

Dnes u nás bylo na malé úpravě první ze štěňátek z vrhu K. A to malý Kenny. Je to velký fešák. Posuďte sami...

10. 10. 2016 - budeme mít štěňátka....

Dneska jsme byly se Cherry na sonu a potvrdilo se nám to, co už dlouho dle jejího chování tušíme - Cherry je březí. Očekáváme početný vrh. Moc se na ně těšíme......

17. 9. 2016 - proběhlo krytí Cherrynky.....Více na stránce štěňat

1. 9. - tak máme načipováno, naočkováno, vystavené pasy. Zítra přijede paní fotografka a snad se nám ty naše divochy pěkně nafotit. No a příští týden už se někteří začnou rozcházet do nových domovů. Už teď je mi z toho smutno, ale věřím, že jsem vybrala ty nejlepší majitele a předáním štěňátka pro nás kontakt rozhodně nekončí. 

28. 8. - do fotogalerie na rajčeti vloženy nové fotky a videa vrhu K ze šestého a sedmého týdne. Odkaz Zde

9. 8. - štěňátka mají svoje první video - zde

9. 8. - štěňátkům byly 4 týdny. Do fotogalerie na rajčeti jsem vložila nové fotky - nejsou nic moc. Byla jsem na ně sama a jsou už to divoši. Příště si vezmu několik pomocníků a snad to dopadne lépe. Všichni krásně prospívají, aktuální výhy jsou od 1500 do 1700 gramů. Jsou to pěkný otesánci. Ve třech týdnech jsme začaly přikrmovat, v současnosti je největším hitem mleté hovězí maso s kozím mlékem, ale znají už i pribináčky, kuřecí prsa a vajíčka:-). Chutná jim všem:-). Také jsme podruhé odčervily, z toho tak nadšené nebyly. Máme už i jména - kluci Karr a Kenny, holčičky Kaya, Katty a Kaissy. Kluci už mají i jména přidělená, budoucí páníčci už mají "toho svého" vybraného. U holčiček zatím nevíme která bude komu patřit, tak mají zatím jen přezdívky:-). 

25. 7. - máme za sebou další týden. Štěnda prokoukla, začala vidět, slyšet a probíhají první pokusy o hru. Poprvé jsme je odčervily štěněcí pastou Banminth a ostříhaly drápky. Jsou čím dál krásnější a tak mazlíme a mazlíme. Do alba na rajčeti jsem přidala pár fotek z minulého týdne, ale moc teď nefotím. Ať jim neblýskám do čerstvě otevřených očí. Ale ve třech týdnech uděláme první portrétky a snad i společnou fotku jestli se zadaří. Tak se máte zase na co těšit:-). 

18. 7. - štěňátka mají týden....

Uteklo to jako voda a našim nejmladším je už týden. Mají se čile k světu, všichni už mají dvojnásobek své porodní hmotnosti a začínají se pěkně probarvovat. je to nádherný vrh, vše je bez problémů, Juny se výborně stará. Mám z nich opravdu radost.....

 

A aby to nebylo jen o štěňátkách. I dospělci si užívají léta, každý den chodíme na dlouhé procházky, cvičíme, chodíme plavat. Zkrátka takové každodenní radosti všedního života:-)

11. 7. - tak jsme se konečně dočkaly a vrh "K" je na světě!!!

Máme tři fenky, dva pejsky. Jako první se v 8:36 narodil pejsek a vážil 216 gramů, v 9:26 se narodila fenka a vážila 170 gramů. V 10:06 se narodila další fenka - pěkný kousek 270 g. Poté jsme si chvilku počkaly a v 11:32 se narodil druhý pejsek s váhou 250 g a hned v zápětí po něm v 11:43 poslední fenka 205 gramů. Porod proběhl bez komplikací a všechna štěňátka se mají čile k světu. Více se dozvíte na stránce štěňat

10. 7. - Kendy má novou postojovou fotku. Už mu bude 6 měsíců

 

7. 7. - konečně přidána stránka našeho nového pejska Kendyho - klikněte sem

Tak konečně přikládám aktuality za květen a červen. Zůčastnily jsme se tří výstav a to s následujícím výsledkem:

4. 6. - krajská výstava Rokycany

Macambo Sachmo - třída štěňat - velmi nadějný 1

Cherry z Chlumeckého zátiší - třída otevřená - výborná 1, vítěz třídy

Happy z Chlumeckého zátiší - třída pracovní - výborná 1, vítěz třídy, Krajský vítěz

8. 5. - Krajská výstava Staňkov

Cherry z Chlumeckého zátiší - mezitřída - výborná 1, vítěz třídy

Happy z Chlumeckého zátiší - třída pracovní - výborná 1, vítěz třídy, Krajský vítěz

7. 5. - Klubová výstava Humpolec

Cherry z Chlumeckého zátiší - mezitřída - výborná 1

Happy z Chlumeckého zátiší - třída pracovní - výborná 2, rec. CAC

Stejné výstavy se v něděly zůčastnila i naše odchovaná Chilly z Chlumeckého zátiší a odvezla si také vynikající posudek a známku výborná 1. Gratuluji majitely. 

 

12. 6. - Máme vnoučátka.....

Fidorka z Chlumeckého zátiší porodila 5 štěňátek - 2 kluky, 3 holčičky. Všichni modří bělouši. Hrdým otcem je stejně jako u Junči Arthes Amber Hill. Tento vrh bude zapsán na naší chovatelskou stanici, ale odchováván je u majitelky Fidorky v Praze. V případě zájmu o štěňátko kontaktujte p. Prexlovou na tel. 775 200 667

7. 6. - máme obrovskou radost. V červenci očekáváme narození štěňátek. Více info na stránce štěňat

 

21. 2. - postupně bude probíhat rozsáhlejší aktualizace stránek. Mějte prosím trpělivost:-)

Ginger ze Záluží - Eli.....
14. 7. 2001 - 27. 1. 2016
Pokaždé je to stejně těžké a pokaždé to bolí úplně stejně. Včera nás opustila zakladatelka mého chovu, fenka jejíž jméno mají v rodokmenu všichni " z Chlumeckého zátiší". Eli byla fena s neskutečným temperamentem a chutí do života. Její chytrostí a mazaností mi někdy dováděla k šílenství. Nikdy nezapomenu na její "výlety", na její krádeže, na to jak mi porodila první štěňátka, jaká byla vzorná matka.....V každé z jejích dcer, vnuček a pravnuček které mi tu po ní zbyly vidím kus z ní.......Elinko, doufám že se tam na druhém břehu máš krásně, že tam máš obří pole plné zajíčků, které neúnavně proháníš společně s Mášou a Marečkem. Nikdy na Tebe nazapomenu......

 

Novinky 2015 přesunuty do archivu.

TOPlist