aktualizováno: 16.06.2018 15:19:07 

Začátek

 

O nás, aneb jak to všecko začalo

Když mi bylo 11 let, přišli jsme o našeho prvního rodinného psa - malého knírače pepř a sůl Arona. Rodiče již dalšího psa nechtěli, avšak po mém tříměsíčním neustálém přemlouvání povolili, a tak se k nám dne 15. 6. 1995 přistěhoval můj první anglický kokršpaněl - tmavě modrý bělouš Denny. V té době jsem chtěla jenom kamaráda - výstavy, zkoušky ani chov mi ještě nic neříkaly, takže mě vůbec nevadilo že nemá průkaz původu.

Jak však Denoušek stárnul, začali jsme chodit na cvičák, protože zkrotit jeho obrovský temperament doplněný tvrdohlavostí a ostřejší povahou typickou pro bezpapírové kokry bylo nad mé síly. Tam jsem se seznámila se spoustou lidí, kteří mě uvedli do světa kynologie, z Denouška se mi podařilo vychovat hodného, poslušného psa, začali jsme jezdit po závodech agility a zůčastnily jsme se spolu prvních honů.

Tenkrát jsem začala zjišťovat, že to není úplně ono, a že by to chtělo ještě jednoho psa - tentokrát již s PP. A opět začalo dlouhé přemlouvání - rodiče však o druhém psu nechtěli ani slyšet, a tak jsme s bratrem přes jejich zákaz přivezly mého prvního " papíráka" - světle modrého Marka od Nezdického potoka.

Asi jsem měla obrovské štěstí, ale přesto, že jsem neměla žádné zkušenosti s přípravou psa na zkoušky, Markovi stačilo vše ukázat jen jednou a on pochopil. Tak jsme absolvovali několik zkoušek a všechny se nám podařilo udělat v první ceně (určitě více jeho zásluhou než mojí). S ním jsem také absolvovala první výstavy a začala se zajímat o chov.

Jeho kariéru chovného psa však překazil výsledek DKK 3/3. Přesto navždy zůstává mým psem číslo jedna a nejlepším vůdcem naší smečky.

Touha po chovu způsobila, že k nám přibyla černobílá fena Gillian ze Záluží (Máša), a záhy i její sestra - modrá bělouška Ginger (Elina).

Obě se stali chovnými a dne 5. 3. 2005 se nám ze spojení Ginger ze Záluží a Ch. Backhills I Like It narodil první vrh " z Chlumeckého zátiší" .

Z tohoto vrhu jsme si ponechala modrou běloušku - Asteria z Chlumeckého zátiší. Vkládám do ní velké naděje a doufám, že bude kvalitní pokračovatelkou chovu.

TOPlist